ru

uk

Наповнення шафи купе

Вибрати зовнішній дизайн нової шафи купе — це тільки половина справи, адже ще одним важливим етапом виробництва є наповнення шафи купе. Цей етап виробництва грає ще більш важливу роль, адже від цього залежить, чи буде вам зручно користуватися цими меблями.

Якщо ви купуєте готовий виріб, то це багато в чому спрощує ваше завдання, адже за вас думають фахівці, які розробили стандартні схеми наповнення шаф купе. У більшості випадків, вони є прийнятними для споживачів. Якщо ж ви вирішили розробляти дизайн внутрішньої частини шафи купе самостійно, то вам потрібно все добре обдумати, щоб ваша схема наповнення була максимально зручною для використання.

Принципи розробки схеми наповнення шаф купе

Існують важливі принципи, які дозволяють будь-якій людині прийняти участь у створенні схеми наповнення своєї шафи купе так, щоб у майбутньому вона могла стати зручною у використанні:

  1. Кількість дверей повинна збігатися з кількістю відсіків всередині меблів. Як стверджують фахівці, таким виробом користуватися набагато простіше і приємніше.
  2. Відсік, в якому будуть розташовані речі на плічках, краще всього робити ширше, ніж відділення з полицями, тому що ці два різних відсіки несуть абсолютно різні функції. Якщо максимально зручна ширина поличок вважається 60 см, то для відсіку з плічками необхідно цілих 90 см.
  3. Якщо ви заздалегідь знаєте, на якій полиці будете зберігати білизну, на якій — книги або особисті речі, то варто врахувати ці моменти при проектуванні. Наприклад, на відсік, в якому зберігається нижня білизна, не варто виділяти більше, ніж 35 см.
  4. Отвір верхньої полиці повинен складати не більше 50 см, тому що в цьому відсіку, як правило, зберігаються великогабаритні речі, які рідко використовуються.
  5. Обов'язково потрібно передбачити висувні шухлядки, в них дуже зручно зберігати білизну та інші інтимні речі.
  6. Ніколи не розташовуйте висувні шухлядки недалеко від петель, в такому випадку механізм може не працювати.
  7. Якщо ви плануєте зробити широкі полиці або довгі штанги для плічок, то варто передбачити спеціальні перегородки, які могли б перешкоджати тому, що полки будуть прогинатися під вагою.
  8. Всередині шафи купе не рекомендують робити внутрішню підсвітку, так як вона буде висвітлювати тільки верхні полиці. Найкраще зробити виносний козирок, на якому буде розташовуватися світло. Це дозволить направляти його в ту сторону, в яку вам необхідно.

Існує чимало принципів проектування схеми внутрішнього наповнення шафи купе. Чим ретельніше будуть продумані всі моменти при розробці цієї схеми, тим зручніше виявиться ваша майбутня шафа купе.