ru

uk

Як правильно облаштувати спальню

Сон важливий для людини. Приблизно третину життя ми проводимо уві сні. Це наш відпочинок, відновлення сил, зміцнення здоров'я. Якщо у людини хронічне безсоння, значить треба терміново вживати заходів, а не пити снодійне. Серед рекомендацій щодо здорового способу життя, фізичної активності та правильному харчуванню для нормалізації сну важлива і обстановка спальні, саме ліжко. Воно повинно бути максимально комфортним.

Значить треба думати про те, як перетворити вашу спальню в райське місце відпочинку і розслаблення. При виборі спальної кімнати у вашій квартирі пам'ятайте, що вона повинна бути максимально віддалена від вхідних дверей, кухні і туалету. Найкращим сусідом їй може бути ванна, але це залежить від планування квартири.

Захаращувати спальню меблями не варто

Кімната повинна відповідати своєму призначенню – дарувати міцний сон. Комп'ютер і телевізор краще забрати у вітальню.

В спальні повинні бути тільки ваше ліжко (диван, софа, тахта), шафа-купе, тумбочка і трюмо. Спальня повинна бути просторою. Нічого крім необхідних речей! Візуально її можна збільшити, повісивши на стіни дзеркала.

Основна увага – ліжка

Воно повинно бути широким, досить м'яким. Воно зобов'язане вписатися в інтер'єр. Якщо ви любите класику, не купуйте модель з пишним узголів'ям. Також не беріть ліжко в стилі хай-тек.

Дізнайтеся, з якого матеріалу воно зроблене. Неякісний виріб перетворить відпочинок на тортури. Якщо ліжко зроблене з дешевих матеріалів низької якості, то немає ніякої гарантії, що через 2-3 місяці воно не почне скрипіти, і деформується матрац.

Шафа для спальні

– це не копія шафи для вітальні. Там він з ефектною обробкою, ексклюзивним дизайном. А шафа в спальні – це зовсім інший вигляд меблів. У ньому багато полиць, ящиків, кронштейнів. Це місце для зберігання речей.

Що стосується колірної гами спальні, то ніяких кричущих забарвлень. Спокій і тільки спокій, як говорив Карлсон, який живе на даху. А це означає, що колір ліжка, штор, шпалер, постільної білизни може бути будь-який, крім червоного або коричневого. Вони збудливо діють на людину.

Освітлення, зрештою, це справа вашого смаку. Але навряд чи ви захочете мати потужну люстру у себе над головою. Досить торшера або бра. Але якщо ви за верхнє освітлення, то нехай воно буде мати матові плафони. Тоді світло не стане різати очі, а буде приглушеним, розслаблюючим.